Lezení po lezeckých zdech – co budeme potřebovat?

Také toužíte po tom vyzkoušet netradiční sportovní aktivitu? Pokud je tomu skutečně tak, podívejte se spolu se mnou na to, že velmi lákavou aktivitou je lezení po lezeckých zdech. A je jedno, zda se jedná o indoorové, nebo outdoorové. A co je k tomu potřeba? Pokud navštívíte specializované centrum, kde vám je k dispozici i zkušený člověk, máte jistotu, že si lze veškeré vybavení půjčit. Pokud vyrazíte třeba s kamarádem, nebo chcete s tímto sportem naplno začít, podívejte se spolu se mnou, bez čeho se neobejdete.

To hlavní pro vaši bezpečnost

Nejprve začnu tím, co je naprosto nezbytné a bez čeho se v žádném případě neobejdete. A to ani ve chvíli, kdy má být lezení zábavou, ani ve chvíli, kdy už ho berete trochu vážněji. V první řadě se neobejdete bez lana, kterým vás bude kolega jistit. Dále musíte mít také sedací úvazek a karabiny a espresky. Hodit se může ale i jistící pomůcka, která je celkem zajímavým provedením brzdy jako takové. Toto je neprostý základ, bez kterého byste na stěnu vůbec neměli vyrážet. Úplným začátečníkům doporučuji ještě přilbu, jelikož při pádu v danou chvíli nemusejí dobře koordinovat své pohyby, díky čemuž by eliminovali úder do hlavy.

Co můžete dále potřebovat?

Pokud daná aktivita nebude jenom jednorázovou, ale zjistíte, že vás skutečně baví, mám pro vás i další tipy, bez kterých se neobejdete. Klasické sportovní boty je dobré vyměnit za takzvané lezečky. Tedy body určené právě pro horolezectví. Charakteristické jsou hlavně tenčí podrážkou a tím, že na stěně lépe drží. U náročnějších stěn se rozhodně hodí taký pytlík s magnéziem. Do toho si budete při výstupu namáčet ruce, díky čemuž eliminujete nejenom případné pocení, ale zajistíte díky tomu i to, že se vám na úchytech nebudou vaše ruce tolik smekat.

Kde vše koupit?

Z vlastní zkušenosti doporučuji spíše specializovaný obchod s lezeckým vybavením. A to jak kamenný, tak i internetový. Proč? Jelikož zde často pracují lidé, kteří danému sportu rozumí. Díky tomu máte jistotu, že vám dokážou s výběrem i dobře poradit. A to i s ohledem na velikosti, nosnosti, nebo na to, co plánujete.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *